СИМВОЛІКА
МІНЬКІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
Герб громади
1. Герб громади являє собою традиційний щит із закругленими кутами.
Фон щита – рівнозначні вертикальні смуги синього та жовтого кольорів, що співвідносяться з державною символікою.
Соняшник, розташований в центральній частині герба – символізує не тільки зернову культуру, що вирощується в господарствах, а й символ сонця та людської спільноти.
Бджоли символізують працелюбність та найбільше в районі товариство бджолярів (кількість бджіл співвідноситься з числом сіл, які входять до складу Міньківської сільської ради – “5”).
Напис “Міньківська громада” вказує на приналежність герба.
Герб обрамлений пшеничним колоссям, дубовим листям та білою стрічкою, внизу напис “Міньківська громада”. Колосся – символ праці та родючості, а дубове листя – символ дубового лісу, розташованого навколо сіл Міньківка, Василівка, символ терпіння, витримки, мужності.
2. Герб громади може розташовуватися на архітектурних спорудах і використовуватися в святкових оформленнях, при виготовленні друкованої та рекламно-сувенірної продукції, зображуватись на бланках ділових паперів підприємств, закладів, організацій.
Зображення герба може бути відтворене:
- на фасаді будинку сільської ради;
- у сесійній залі сільської ради та в залі засідань виконкому ради;
- на бланках сільської ради;
- на приміщеннях відділення зв’язку, автобусній зупинці, при в’їзді на територію громади.
Прапор громади
3. Прапор Міньківської громади є символом, який відображає історію і традиції громади.
Прапор є прямокутним полотнищем (співвідношення ширини до довжини 2:3). Прапор складається з двох рівних горизонтальних смуг: верхня – жовта (золота). Золотий колір символізує урочистість, достаток, істину міньківчан, зелений – безмежність та родючість полів.
З обох боків полотнища зображене колосся пшениці, що за народним тлумаченням є символом добробуту. З лівого боку в колосся пшениці вплетена гілка дуба – одвічний символ чоловічої сили, стійкості та мужності; з правого – гілка калини – символ жіночої краси, лагідності, ніжності.
4. Прапор громади (оригінал) встановлюється у службовому кабінеті сільського голови, на час скликання сесії вноситься до сесійної зали.
Прапор піднімається на шпилі будинку сільської ради:
- в дні державних свят України;
- під час офіційних делегацій;
- урочистих церемоній та свят.
За обставин, коли здійснюється одночасне підняття прапорів України та громади, прапор громади не може перевищувати за розмірами Державний прапор України і розміщується праворуч від нього (з боку глядача).
Прапор громади може бути піднятий під час церемоній та інших урочистих заходів, які проводять представницькі та виконавчі органи влади, громадські об’єднання, підприємства, установи та організації незалежно від форм власності.
5. Використання зображення герба та прапора здійснюється за умови отримання дозволу, який видається головою сільської ради. Дозвіл або письмова відмова із зазначенням її причини видається протягом одного місяця з моменту подання заяви. Термін дії дозволу 1 рік. Після закінчення терміну дії необхідно отримати дозвіл на наступний період.
6. Репродукування та тиражування прапора та герба громади здійснюється:
- у вигляді кольорового, чорно-білого зображення;
- довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів;
- довільних (з дотриманням пропорцій 1:1) розмірів.
При репродукуванні та тиражуванні прапора та герба має бути збережена кольорова та графічна тотожність оригіналу та його опису.
7. Прапор та герб громади використовується:
- як елемент святкового оформлення села під час урочистих церемоній та свят;
- з метою патріотичного, гуманістичного, естетичного виховання та формування громадської самосвідомості жителів громади;
- з комерційною метою відповідно до порядку сплати збору за право використання місцевої символіки.
8. Виключні права на використання прапора та герба громади належать сільській раді.
9. Гімн Міньківської територіальної громади є офіційним символом місцевого самоврядування.
Гімн Міньківської громади
Автор слів: Фоменко О.С.
Живемо в селах, об’єднаних в громаду,
Дідів і прадідів родинна ця земля
Об’єднує всі села Міньківська сільська рада
А з ними і квітучі сади, ліси, поля.
Приспів: З покон віків, ми в світі - хлібороби,
З покон віків, ми в світі - орачі
Тож з нами, друже, працювати спробуй,
До щастя в праці знайдемо ключі.
Хоч села різні: вкупі ми - громада,
Батьки і діти, дружний ми народ
Ми наші села приведем до ладу,
Чесним трудом досягнемо висот.
Приспів
За руки візьмемо одне одного, браття,
Крізь роки дружбу нашу пронесем,
Бажання миру: хай горить багаття,
В шляху до щастя здолаємо ми все.
Приспів
То ж хай цвіте всім рідна Україна,
Золотим хлібом колосяться поля,
Героями пишається велика вся родина,
Героями пишається вся Міньківська земля.
10. Гімн громади може виконуватися:
- при вступі на посаду сільського голови;
- при відкритті пам’ятників, пам’ятних знаків, споруд, які мають на меті увічнення пам’яті про історичні та суспільно-політичні події, пов’язані з громадою;
- при врученні громаді, її населеним пунктам, організаціям, підприємствам, та установам державних нагород України, відзнак сільської ради та голови;
- при піднятті прапору громади під час урочистих заходів та церемоніалів;
- при відкритті та закритті урочистих зборів, присвячених державним святам, знаменним датам громади та під час проведення інших святкових заходів, фестивалів, конкурсів, спортивних змагань.
11. При виконанні Державного Гімну України гімн громади виконується після нього.
12. Гімн громади може виконуватися в оркестровому, хоровому, оркестрово-хоровому або іншому вокально-інструментальному варіанті, а також із залученням засобів звукозапису. При вокальному чи вокально-інструментальному варіанті гімн має виконуватися повністю. У випадку інструментального виконання гімну можливе його часткове виконання (один раз виконується заспів та приспів гімну).
13. При публічному виконанні гімну присутні мають слухати його стоячи, чоловіки – без головних уборів, військові – віддаючи честь.
14. Підприємства, установи, організації можуть використовувати гімн громади під час проведення комерційних заходів з дозволу сільського голови або секретаря сільської ради за умови сплати збору за використання місцевої символіки згідно з чинним законодавством України