УКРАЇНА
Міньківська сільська рада
Бахмутського району Донецької області
РІШЕННЯ
Від 23.06.2016 № 7/13 – 77
с. Міньківка
Про встановлення розмірів ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік |
Згідно з Планом діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Міньківської сільської ради на 2016 рік, затвердженим рішенням сільської ради від 21.01.2015 № 6/55 – 363, відповідно до Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VІ із внесеними до нього змінами, Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755- VІ із внесеними до нього змінами, Закону України від 11.09.2003 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» із внесеними до нього змінами, керуючись пунктом 24 частини 1 статті 26, статтями 59,73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ( із змінами та доповненнями), сільська рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Встановити на території Міньківської сільської ради розміри місцевих податків і зборів на 2017 рік по:
1.1. Єдиному податку:
1.1.1. Ставки єдиного податку для платників першої - другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
1.1.2. Фіксовані ставки єдиного податку, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
1) для першої групи платників єдиного податку - 10 відсотків розмірі мінімальної заробітної плати;
2) для другої групи платників єдиного податку - 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
1.1.3. Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:
1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПОДАТКОВИМ КОДЕКСОМ УКРАЇНИ (Із змінами і доповненнями, внесеними Законами України);
2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
1.1.4. Ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої - третьої групи (фізичні особи - підприємці) у розмірі 15 відсотків.
1.1.5. Ставки єдиного податку для платників третьої групи (юридичні особи) встановлюються у подвійному розмірі ставок.
1.6. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності - максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.
1.1.7. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради - максимальний розмір ставки єдиного податку.
1.1.8. Для платників єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу 300 000 гривень, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку - у розмірі 15 відсотків, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування –
1.1.9. Для платників єдиного податку другої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу 1 500 000 гривень, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку - у розмірі 15 відсотків, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.
1.1.10. Для платників єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу 5 000 000 гривень, до суми перевищення - у розмірі 15 відсотків.
1.1.11. Для платників єдиного податку третьої групи (юридичні особи), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу 5 000 000 гривень, - до суми перевищення у подвійному розмірі ставок.
1.1.12. Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду):
для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) - 0,81;
для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,49;
для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) - 0,49;
для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,16;
для земель водного фонду – 2,43;
для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, - 5,4.
1.2. Ставка податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 1 кв. метр площі об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб:
1.2.1. У розмірі 1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних та юридичних осіб.
База оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи – платника, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів);
г) за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку) (зміни від 22.01.2016).
1.2.2. У розмірі:
а) 0,00 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування об’єктів нежитлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних осіб;
б) 0,01 відсотка для юридичних осіб.
1.3. Ставка транспортного податку:
У розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування: легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного).
1.3. а. Ставка туристичного збору:
У розмірі 1 відсотка до вартості усього періоду проживання (ночівлі) з вирахуванням податку на додану вартість.
1.4. Ставка збору за місця для паркування транспортних засобів:
У розмірі 0, 03 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності.
1.5. Ставка акцизного податку в частині реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на території Міньківської сільської ради:
У розмірі 5 відсотків від вартості реалізованих підакцизних товарів суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі.
До підакцизних товарів з реалізації через роздрібну торговельну мережу належать: алкогольні напої, пиво, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне.
База оподаткування: вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі.
1.6. Ставка земельного податку за один гектар земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження):
За земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, у відсотках від їх нормативної грошової оцінки з урахуванням коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель станом на 01 січня поточного року:
1.6.1. За земельні ділянки (в межах населеного пункту) під житловим фондом (у т.ч. для обслуговування житлових будинків об’єднань співвласників багатоквартирних будинків), автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку, гаражними кооперативами, гаражна - будівельними, дачно - будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб, а також за земельні ділянки, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно - побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами у розмірі 0,03 відсотка.
1.6.2. За земельні ділянки (в межах населених пунктів), що відносяться до земель залізничного транспорту ( крім земельних ділянок, на яких знаходяться окремо розташовані культурно - побутові будівлі та інші споруди) у розмірі 0,25 відсотка.
1.6.3. За земельні ділянки (в межах населених пунктів), надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, а також за водойми, надані для виробництва рибної продукції у розмірі 0,25 відсотка.
1.6.4. За один гектар сільськогосподарських угідь ( в межах населених пунктів):
а) для ріллі, сіножатей та пасовищ у розмірі 0,1 відсотка;
б) для багаторічних насаджень у розмірі 0,03 відсотка.
1.6.5. За земельні ділянки (в межах населеного пункту), що знаходяться у власності, які надані для промисловості, виробництва, будівництва у розмірі 1,0 відсотка.
1.6.6. За земельні ділянки комунальної власності (в межах населеного пункту), які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання державної та комунальної форми власності у розмірі 1,0 відсотка.
1.6.7. За земельні ділянки (в межах населеного пункту), що перебувають у власності для комерційного використання (залежно від виду економічної діяльності платника податку з урахуванням цільового призначення земельної ділянки):
а) під майстерні з надання послуг (пошив, ремонт одягу та взуття, галантерейні вироби, ремонт побутової техніки, пральні, перукарні, салони краси, фотосалони, тощо) у розмірі 1,2 відсотка;
б) для торгівлі продовольчими товарами розмірі 1,5 відсотка;
в) для торгівлі непродовольчими товарами у розмірі 2,0 відсотка;
г) під торговельні, торгово-розважальні та розважальні комплекси у розмірі 1,5 відсотка;
д) під адміністративні будівлі та приміщення у розмірі 1,5 відсотка;
є) під склади, СТО, приватні ремонтні майстерні, мийки машин, автостоянки у розмірі 2,0 відсотка;
ж) під їдальні, кафе, бари, ресторани, літні майданчики, дитячі кафе у розмірі 2,0 відсотків;
з) для інших земельних ділянок - у розмірі 3,0 відсотків.
1.6.8. Для власників нежитлових приміщень (їх частин) у багатоквартирних житлових будинках за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно застосовується ставка земельного податку у розмірі 3,0 відсотків.
1.6.9. За земельні ділянки комунальної власності ( в межах населеного пункту), на яких розташовані об’єкти нерухомості, що знаходяться у власності суб’єктів господарювання ( фізичних та юридичних осіб), але які не мають правовстановлюючих документів на земельні ділянки або знаходяться у стадії оформлення у розмірі 3,0 відсотків.
1.6.10. За земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім земельних ділянок, зазначених в підпункті 1.6.1 пункту 1.6 та земельних ділянок державної та комунальної форми власності) у розмірі 6,0 відсотків.
1.6.11. За земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено встановлюється у розмірі 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.
1.6.12. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3,0 відсотків та не може перевищувати 12,0 відсотків нормативної грошової оцінки. Для розрахунку розміру річної орендної плати за земельні ділянки, що надаються в оренду суб’єктам господарювання, фізичним особам в залежності від цільового призначення земельних ділянок з урахуванням коефіцієнту до ставки земельного податку.
1.6.13. Плата за договором про встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку комунальної власності територіальної громади за своєю суттю тотожна орендної платі за земельну ділянку.
2. Відстеження результативності цього рішення здійснюється бухгалтерією Міньківської сільської ради в терміни:
2.1. Повторне - через рік з дня набрання ним чинності.
2.2. Періодичне - раз на кожні три роки.
3. Результати відстежень в 5 - денний термін після їх здійснення, оприлюднюються секретарем сільської ради (Бережна І.М.) в засобах масової інформації.
4 . Встановити, що:
4.1. Розміри ставок місцевих податків і зборів, затверджені цим рішенням, застосовуються з 01.01.2017 року.
4.2. Дане рішення набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення на дошці інформації сільської ради та розмістити об’яву про оприлюднення регуляторного акту в газеті «Вперед».
5. Доручити секретарю сільської ради забезпечити оприлюднення цього регуляторного акту в установленому порядку та у термін, згідно Порядку підготовки і прийняття регуляторних актів Міньківською сільською радою.
6. Вважати таким, що з дня набрання чинності цим рішенням, втрачає чинність рішення Міньківської сільської ради від 22.01.2016 № 7/4 – 35 «Про внесення змін до рішення сільської ради від 30.06.2015 року № 6/60 – 398 «Про встановлення розмірів ставок місцевих податків і зборів на 2016 рік» із змінами від 26.11.2015 року»
7. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету, фінансування та соціально – економічного розвитку сільської ради (Гришай)
Сільський голова О.В. Безвесільний