Меню сайту

Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

Вхід

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням сільської ради

від 15 жовтня  2015 року

№ 6/65 - 423

 

 

П Р О Г Р А М А

РОЗВИТКУ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН ТА ОХОРОНИ ЗЕМЕЛЬ НА ТЕРИТОРІЇ МІНЬКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

НА 2016 – 2020 РОКИ

С. МІНЬКІВКА

2015 рік

 

 

 

 

 

ЗМІСТ

  1. Вступ -   с. 3

 

  1. Сучасний стан використання та охорони земель

 

  1. Земельні ресурси Міньківської сільської ради Артемівського району – с. 3-4
  2. Оновлення планово - картографічного матеріалу -                                       с. 4
  3. Проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів – с. 4-5
  4. Інвентаризація земель населених пунктів    -   с. 5                   
  5. Оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки під кладовищами  -   с. 5

 

  1. Механізм реалізації Програми - с. 5

 

  1. Фінансування Програми - с. 6

 

  1. Очікувані результати виконання Програми -  с. 6

 

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН ТА ОХОРОНИ 
ЗЕМЕЛЬ НА ТЕРИТОРІЇ МІНЬКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

НА 2016 – 2020 РОКИ

 

  1. Вступ


            Програма розвитку земельних відносин та охорони земель на території  Міньківської сільської ради на 2016 - 2020 роки (далі - Програма) розроблена у зв'язку з необхідністю оновлення картографічного матеріалу, проведення нової грошової оцінки землі, інвентаризації земель населених пунктів території сільської ради, оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки під кладовищами, подальшого розвитку земельних відносин, впровадження правових, організаційних, економічних, технологічних та інших заходів, спрямованих на раціональне використання земель території ради, запобігання необґрунтованому вилученню земель сільськогосподарського призначення для несільськогосподарських потреб, забезпечення особливого режиму використання земель природоохоронного, історико-культурного призначення.


 

2. Сучасний стан використання та охорони земель 

2.1.  Земельні ресурси Міньківської сільської ради Артемівського району


            Територія Міньківської сільської ради Артемівського району по земельно-обліковим документам складає 6499,8 га., площа населених пунктів — 564,8 га. Міньківська сільська рада розташована в західній частині Артемівського району. Землі Міньківської сільської ради межують на заході – з територією Костянтинівського та Слов’янського районів, на півночі – землями Никифорівської сільської ради, на сході – Парасковіївської та Красненської сільських рад, на півдні – землями Калінінської сільської ради Артемівського району.  Відстань до районного центру - 23 км. В Міньківській сільській раді п’ять населених пунктів: Міньківка, Голубівка, Дубово – Василівка, Оріхово – Василівка, Привілля. Центром Міньківської сільської ради є село Міньківка.


              Територія Міньківської сільради відноситься до помірно – посушливого агрокліматичного району, який відрізняється найменшим відносно до інших районів області зволоженням.

 

             Клімат району розміщення сільської ради характеризується даними Маріупольської метеорологічної станції і виражається зміною високих температур влітку, низькими зимовими температурами. Крім температури для розвитку рослин велике значення має волога. Опади протягом року в районі розміщення сільської ради розподіляються нерівномірно. Найбільша кількість опадів випадає в червні-липні. В цей період опади мають переважно зливовий характер при високих температурах повітря. Зливовий характер дощів збільшує ущільнення ґрунтів та руйнує структуру в поверхневому шарі. Кліматичні умови господарства погіршуються за рахунок впливу сильних вітрів. Для охорони ґрунтів від вітрової ерозії необхідно мати на ньому живий рослинний покрив. Накопичення ґрунтової вологи, правильна обробка ґрунту, створення гарної структури, висів у короткі строки, внесення органічних та мінеральних добрив – все це дає можливість отримувати стійкі врожаї районованих сільськогосподарських культур.

 

                Земельний фонд Міньківської  сільської ради Артемівського  району станом на 1 січня 2015 року складає 6499,8 га, з них 5417,7 га займають сільськогосподарські угіддя, що свідчить про високий рівень сільськогосподарської освоєності земель. У структурі сільгоспугідь рілля складає 4139,54, сіножаті – 109,2 га, пасовища – 1168,96 га. Площа лісових земель складає 325,8 га, полезахисних лісосмуг -  111,6 га, водогосподарських підприємств – 314,12 га, землі промисловості, транспорту – 71,89 га.

     

              На території сільської ради нараховується 6 категорій земель:

- землі с/г призначення – 82,05%;

- землі житлової забудови – 5,2%;

- землі історико – культурного призначення – 0,03%;

- землі лісогосподарського призначення – 7,13%;

- землі водогосподарського призначення – 4,53%;

- землі промисловості, транспорту, зв’язку та інші – 1,06%;


          Основними землекористувачами в сільській раді є сільськогосподарські підприємства, в оренді яких перебувають паї громадян, у тому числі:

                    СТОВ – 5:                                                                 СФГ – 6:

  • СТОВ «АТО» - 1086,95 га;                           - СФГ «Вікторія» - 181,76 га;
  • СТОВ «Ілюс» - 7,05 га;                                 - СФГ «Привілля» - 65,59 га;
  • ТОВ сп «Колос» - 531,16 га;                        - СФГ «Мотрона» - 76,1 га;
  • ТОВ «Бахмут – Агро» - 648,96 га;               - СФГ «Вера» - 47,6 га;
  • ТОВ «Наше село» - 36,61 га                         - СФГ «Мрія» - 47,1 га;

                                                                         - СФГ «Вишня» - 13,21 га.
          

 

2.2. Оновлення планово - картографічного матеріалу

           Одним з найголовніших  завдань є оновлення планово - картографічного матеріалу території сільської ради.  З цією метою Програмою передбачені роботи із землеустрою щодо складання планів існуючого використання земель території сільської ради.  В 2016 році  заплановано провести оновлення планово - картографічного матеріалу населених пунктів сільської ради загальною площею 564,2 га.                                                                                                                                                       

         На фінансування цих робіт потрібні кошти в сумі близько 146 692 грн.

 

2.3. Проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів


          Нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру земельного податку, орендної плати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, а також при розробці показників і механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.


          На сьогоднішній день виконано грошову оцінку земель населених пунктів території сільської ради, але за планом  повторне проведення грошової оцінки повинно буде проведено у 2018 році на площу населених пунктів 564,2 га.


          На фінансування цих робіт потрібно кошти в сумі близько 50 000 грн.

 

2.4. Інвентаризація земель населених пунктів.


           Одним із важливих заходів земельної реформи та перетворення земель на потужній ресурс соціально-економічного розвитку є здобуття достовірних та повних відомостей щодо площі, складу та якісних характеристик земель, про землекористувачів та землевласників (юридичних та фактичних), врегулювання суміжних меж. Достовірні дані про площі, межі, склад угідь та конфігурацію земельних ділянок надають можливість прогнозувати використання земель, передбачати надходження, обґрунтовано нараховувати земельний податок, сприяти здійсненню раціональної політики у сфері формування ринку землі. Важливо знати, які земельні ділянки не використовуються, або використовуються нераціонально, не за цільовим призначенням, всупереч вимогам земельного та природоохоронного законодавства, які сільськогосподарські угіддя деградовані або забруднені.  Засобом набуття таких знань служить інвентаризація.


               У 2019 році заплановано інвентаризацію  земель населених пунктів Міньківської сільської ради загальною площею 564,2 га.

 

              Обсяг запланованих коштів становить 282 100 грн.

     

 

2.5. Оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки під кладовищами

 

         Оформлення      правовстановлюючих документів на земельні ділянки під кладовищами дасть можливість визначити суб’єкта права користування земельними ділянками, встановити у натурі (на місцевості) межі земельних ділянок за цільовим призначенням відповідно до чинного законодавства.

 

         На фінансування робіт по оформленню правовстановлюючих документів на земельні ділянки під  кладовищами орієнтовною площею 3,00 га необхідні кошти в сумі близько 60 000 грн.

 

 

3. Механізм реалізації програми


        Програма розрахована на 2016-2020 роки і має бути реалізована шляхом проведення основних заходів і робіт, передбачених у додатку до цієї Програми.
Конституція України визначила, що земля є основним національним багатством і перебуває під особливою охороною держави. Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки.


       У програмі визначені основні напрями проведення земельної реформи, намічені заходи щодо охорони земель.


       Програма сприяє активізації процесу загального розвитку земельних відносин в сільській раді та визначає механізми, за допомогою яких можливо в найкоротші строки досягти визначеної мети та докорінно поліпшити охорону земельних ресурсів.

 

         

 

 

4. Фінансування програми


           Фінансування Програми буде виконуватись за рахунок коштів місцевого бюджету, яке передбачене для цих цілей. 

 

         Для реалізації Програми заплановані кошти   у сумі 538792 грн.

 

          Сільська рада може приймати участь у виконанні спільних регіональних програм, затверджених сесіями  і відповідній передачі (залучені) міжбюджетних трансфертів для реалізації програм відповідно до вимог чинного законодавства на підставі укладених угод.

 


         .

 

5. Очікувані результати виконання Програми

 

             Виконання передбачених Програмою заходів і завдань дасть змогу:

 

  • оновити планово – картографічний матеріал;
  •  провести нову грошову оцінку землі, що дасть змогу збільшити надходження до місцевого бюджету;
  • проінвентаризувати землі населених пунктів території сільської ради. За результатами інвентаризації буде виготовлено документи на право власності територіальної громади земельними ділянками, які можна буде надавати в оренду на конкурсних засадах;
  • сприяти подальшому розвитку земельних відносин;
  •  впровадити правові, організаційні, економічні, технологічні та інші заходи, спрямовані на раціональне використання земель території ради;
  •  оформити правовстановлюючі документи на земельні ділянки під кладовищами.

 

         Програма є складовою частиною діяльності із забезпечення екологічної рівноваги, соціальної стабільності Міньківської сільської ради Артемівського району Донецької області.

Заходи Програми розвитку земельних відносин та охорони земель - скачати

Пошук

Календар

    «  Лютий 2025  »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
         12
    3456789
    10111213141516
    17181920212223
    2425262728