Меню сайту

Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

Вхід

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням

 Міньківської сільської ради

№6/30-202 від 10.04.2013

 

МІСЦЕВА ПРОГРАМА

Поводження з твердими побутовими відходами на території
Міньківської сільської ради на 2013 – 2017 роки

Зміст документу:

         Вступ

  1. Сучасний стан сфери поводження з твердими побутовими відходами.
  2. Мета та основні завдання.
  3. Основні напрямки розв’язання завдань.
  4. Механізм забезпечення виконання Програми.
  5. Очікувані результати.

 

Вступ

 

          Програма поводження з твердими побутовими відходами (далі ТПВ) – це комплекс взаємно пов’язаних та узгоджених в часі заходів: організаційних, технологічних, технічних, ресурсозберігаючих, екологічних, санітарно – гігієнічних, фінансово – економічних, інформаційних, освітньо – виховних, тощо, спрямованих на розв’язання проблем сфери поводження з ТПВ на території Міньківської сільської ради.

         Програма поводження з твердими побутовими відходами на території Міньківської сільської ради на 2013 – 2017 роки розроблена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2004 року №265 «Про затвердження Програми поводження з твердими побутовими відходами», Закону України «Про відходи».

 

  1. Сучасний стан сфери поводження з твердими побутовими відходами

 

         Площа земель  населених  пунктів Міньківської сільської ради становить 564,2 га, на території ради  515  приватних будівель. Накопичення твердих побутових відходів значною мірою залежить від погодних умов, сезонності, ступеня благоустрою житлових будинків, рівня життя населення, тощо.

         Збирання побутових відходів є основним завданням санітарного очищення населених пунктів Міньківської сільської ради. На території ради немає житлово – комунального господарства, спеціалізованого підприємства, яке б виявило бажання заключити договори з населенням ради для збирання ТПВ, полігону для складання ТПВ. Тому сільська рада змушена звертатися в м. Сіверськ до ПП «Сівсервісплюс» з проханням заключити договори на збирання ТПВ з населенням ради. Підприємство займається збиранням ТПВ в місті Сіверськ, кількість і потужність техніки невелика і вистачає тільки на потреби міста, тому збирання ТПВ на території ради буде тільки 3 рази на місяць.

Існуюча структура системи санітарного очищення населених пунктів недосконала, її фрагментарність, роз’єднаність та різнорідність за відсутності взаємодії з органами державної санітарно – епідеміологічної служби та охорони навколишнього природного середовища не забезпечує достатнього контролю за санітарним станом територій, а також збиранням, вивезенням, знешкодженням та захороненням побутових відходів.

              Ефективне вирішення комплексу питань, пов’язаних з поводженням з побутовими відходами, можливе лише за умови визначення основних напрямів та розв’язання основних завдань з реалізації державної політики у сфері поводження з відходами, визначених Програмою поводження з твердими побутовими відходами в Україні (далі – Програма), яка враховує сучасний стан економіки, перспективи її соціального розвитку.

 

  1. Мета та основні завдання

 

   Метою Програми є створення умов, що сприятимуть забезпеченню повного збирання, перевезення, утилізації, знешкодження та захоронення побутових відходів і обмеження їх шкідливого впливу на навколишнє природне середовище та здоров’я людини.        

               Для досягнення цієї мети передбачається розв’язати такі основні завдання:

  • зменшити обсяги захоронення побутових відходів шляхом упровадження нових сучасних високоефективних методів їх збирання, перевезення, зберігання, переробки, утилізації та знешкодження;
  • розробити та впровадити нове обладнання у сфері поводження з побутовими відходами;
  • реформувати систему санітарного очищення;
  • забезпечити впровадження механізованого сортування побутових відходів з вилученням ресурс оцінних компонентів, переробкою їх на матеріали та вироби.

               Проблеми, що мають місце у сфері поводження з побутовими відходами, потребують невідкладного розв’язання та фінансування заходів як на державному,  так і на місцевому рівні.  Питання інвестування цієї сфери повинне вирішуватися комплексно за рахунок усіх можливих джерел фінансування (державний і місцевий бюджети, кошти підприємств (за їх згодою), які забезпечують санітарне очищення населених пунктів). Для цього необхідно розробити і затвердити в установленому порядку місцеву програму поводження з твердими побутовими відходами.

 

  1. Основні напрямки розв’язання завдань

 

Визначені завдання передбачається розв’язати за такими напрямками:

  • організація роздільного збору окремих компонентів побутових відходів;
  • забезпечення застосування сучасних високоефективних сміттєвозів;
  • застосування компостування органічної частини побутових відходів, спалювання та інших способів утилізації або видалення компонентів у місцях утворення відходів;
  • створення сучасних полігонів побутових відходів.

 

  1. Механізм забезпечення виконання Програми

 

              Виконання Програми відповідно до своїх повноважень забезпечує виконком Міньківської сільської ради.  

              Фінансове забезпечення виконання Програми планується здійснювати за рахунок:

  • коштів державного бюджету, місцевого бюджету, в тому числі державного фонду охорони навколишнього природного середовища;
  • залучення приватного капіталу.

Відповідальним за виконання Програми є виконком Міньківської сільської ради, який подає щороку інформацію про хід виконання Програми.

Контроль за використанням бюджетних коштів, спрямованих на забезпечення виконання Програми, здійснюється в порядку, встановленому законодавством.

 

  1. Очікувані результати

 

Виконання Програми дасть змогу:

  • зменшити шкідливий вплив побутових відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини;
  • створити умови для очищення населених пунктів від забруднення побутовими відходами;
  • зменшити обсяги захоронення побутових відходів;
  • упровадити нові технології у сфері поводження з побутовими відходами;
  • поліпшити якість обслуговування населених пунктів у сфері поводження з побутовими відходами;
  • перетворити сферу поводження з побутовими відходами на самоокупну та рентабельну галузь.

Пошук

Календар

    «  Лютий 2025  »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
         12
    3456789
    10111213141516
    17181920212223
    2425262728