Правила благоустрою
території, забезпечення чистоти і порядку, тиші в громадських місцях сіл Міньківської сільської ради
Розділ 1. Загальні положення
1.1. Правила благоустрою території сіл Міньківської сільської ради (далі – Правила) є місцевим регуляторним актом, яким установлюється порядок благоустрою та утримання територій об'єктів благоустрою сіл, регулюються права та обов'язки учасників правовідносин у сфері благоустрою території сіл, визначається комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку у селах спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини.
1.2. Правила є обов’язковими для виконання на території сіл виконавчими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і підпорядкування, юридичними особами, їх філіями, представництвами, фізичними особами-підприємцями та громадянами.
1.3. Об'єкти благоустрою сіл сільради використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог цих Правил, місцевих правил забудови, інших вимог, передбачених законодавством України.
1.4 Організацію благоустрою сіл сільради забезпечують виконавчі органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, встановлених законом. Благоустрій здійснюється в обов'язковому порядку на всій території сіл Міньківської сільської ради.
1.5. Правила регулюють права й обов’язки учасників правовідносин з благоустрою територій сіл, визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку в них. Учасниками правовідносин з питань благоустрою за власні кошти повинні утримувати в належному санітарно-технічному стані території, надані їм у власність або користування, об’єкти благоустрою та повинні брати пайову участь в їх утриманні.
1.6. Правила діють на підставі Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про органи самоорганізації населення», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про відходи» та інших нормативно-правових актів України.
1.7. Органи самоорганізації населення, громадські організації та громадяни зобов`язані брати участь у виконанні робіт з благоустрою сіл, висувати для затвердження кандидатури на посади громадських інспекторів із благоустрою, інформувати населення про здійснення заходів з благоустрою та порядок поводження з відходами, виносити пропозиції органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям по виконанню вимог Правил, вносити пропозиції щодо поліпшення санітарного стану територій.